Історія закладу

Заклад освіти у 2025 році відзначає 105 років з початку свого існування.

Розпочалася його історія на початку минулого століття: у 1920 році у Катеринославі була створена поліграфічна школа. Вона проіснувала до 1940 року, коли її перетворили у ремісниче училище.

На початку Другої світової війни училище було розформовано, і лише у 1947 році на базі колишнього будинку профтехшколи створюється ремісниче училище поліграфії № 12. 1949 рік відзнаменувався першим повоєнним випуском фахівців-поліграфістів.

За 25 років свого існування училище підготувало 1540 кваліфікованих робітників для типографій та друкарень не лише нашого міста. У ті часи була велика потреба саме у кваліфікованих кадрах для поліграфічної галузі.

У 1961 році ремісниче училище було перейменовано на міське професійно-технічне училище № 7.

Наприкінці 1966 року заклад профтехосвіти отримав гуртожиток на 280 місць, що дало можливість приймати на навчання молодь із різних віддалених регіонів країни.

З 1973 до 1984 рік освітній заклад мав статус училища № 7, а в 1984 році воно було перейменоване у середнє професійно-технічне училище № 53. 

У 1978 році видавництво «Зоря» передало училищу приміщення друкарні, в якому нині облаштовані майстерні поліграфістів та адміністративний корпус за адресою: вулиця Князя Ярослава Мудрого, 56.

У 1991 році до закладу освіти були приєднані державні курси секретарів-друкарок та стенографісток, які до цього існували окремо. Вони були створені у м. Дніпропетровськ у 1944 році відразу після визволення міста від фашистських загарбників.

З 1993 року училище стало «Професійно-технічне училище № 53».

У 1999 році заклад освіти отримав навчальний корпус на проспекті Лесі Українки, 36. У результаті реконструкції філіалу Професійно-технічного училища № 58, до нас приєдналися групи з професій «Кухар, кондитер». У такий спосіб в освітньому закладі збільшилась кількість напрямків підготовки.

З 2004 року ми перейменовані у Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти з поліграфії та інформаційних технологій (ДЦПТОПІТ). 

Сучасне найменування «Міжрегіональне вище професійне училище з поліграфії та інформаційних технологій» (МВПУПІТ) ми маємо з 2010 року.

Відзнаки та нагороди

2003 рік – Диплом за вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти. Шоста міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіти в Україні - 2003».

2004 – Почесний Диплом за активне упровадження нових освітньо-виховних технологій. Сьома міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіти в Україні – 2004».

2004 – Диплом за вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти. Сьома міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіти в Україні – 2004».

2005 – Почесний Диплом за високі творчі досягнення в удосконаленні процесу навчання і виховання молоді. Восьма міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіти в Україні – 2005».

2005 – Диплом за високі досягнення в педагогічній і науковій діяльності та вагомий внесок в модернізацію національної системи освіти. Восьма міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіти в Україні – 2005».

2005 – Диплом Всеукраїнського огляду-конкурсу методичних кабінетів професійно-технічних навчальних закладів у номінації «Кращий методичний кабінет за напрямком діяльності щодо впровадження ефективних форм і методів методичної роботи з використанням комп’ютерних технологій».

2005 – Срібна медаль у номінації «Упровадження профільного навчання у загальноосвітній школі». Восьма міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіти в Україні – 2005».

2006 – Диплом за вагомий внесок в інноваційний розвиток національної системи освіти. Дев’ята міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіти в Україні – 2006».

2006 – Диплом за І місце у ярмарку педагогічних знахідок «Профтехосвіта-2006».

2007 – Диплом за високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу. Десята міжнародна виставка навчальних закладів «Сучасна освіти в Україні – 2007»;

2007 – Бронзова медаль у номінації «Модернізація змісту професійно-технічної освіти. Міжнародна виставка «Сучасна освіта в Україні – 2007».

2009 – Золота медаль у номінації «Інноваційні виробничі та педагогічні технології у професійно-технічних закладах освіти». Міжнародна виставка «Сучасна освіта в Україні – 2009».

2010 – Бронзова медаль у номінації «Інновації у впровадженні ІТ-технологій в освітній процес». Міжнародна виставка «Сучасна освіта в Україні – 2010».

2016 – Золота медаль у номінації «Використання комплексу сучасних засобів ІКТ, програм і рішень для підвищення якості освіти». Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2016».

2019 – Золота медаль у номінації «Упровадження інноваційних освітніх і виробничих технологій – ефективний засіб підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів». Десята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2019»;

2023 – Диплом за презентацію досягнень і активну діяльність із підвищення якості національної системи освіти. Чотирнадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2023».

2023 – Золота медаль у номінації «Формула «4К» в дії: технологія формування навичок ХХІ століття». Чотирнадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2023».

2023 – Золота медаль у номінації «Трансформація професійної освіти в умовах воєнного стану та перспективні напрямки її оновлення для розбудови повоєнної економіки». Чотирнадцята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2023».

Сьогодення

Сьогодні училище – це один з провідних закладів освіти поліграфічного профілю України, що має багату історію, педагогічні традиції та досвід із підготовки висококваліфікованих робітників і працює у тісній синергії із підприємствами та закладами міста і регіону щодо формування нової генерації фахівців. 

Місія «МВПУПІТ»:

Підготовка затребуваних на регіональному ринку праці конкурентоспроможних висококваліфікованих робітників та фахових молодших бакалаврів у багатопрофільному закладі освіти; забезпечення розвитку потенціалу та можливостей самореалізації здобувачів освіти та педагогічних працівників у процесі їх спільної освітньої, інноваційної та організаційної діяльності.

Стратегічна мета розвитку закладу:

Збереження позицій унікального серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти регіону, сучасного освітнього центру надання послуг шляхом подальшого послідовного підвищення якості освіти та управління.